Thursday, April 18"सञ्चार समाज को ऐना हो ।"
Shadow

जापानका प्रधानमन्त्री सिञ्जो आवेले भने ‘ओलम्पिक स्थगित हुन सक्छ’

जापानका प्रधानमन्त्री सिञ्जो आवेले कोरोना माहामारीका कारणले टोकियो ओलम्पिक स्थगन हुन सक्ने बताएका छन् ।

अन्तर्राष्ट्रिय ओलम्पिक कमिटीमाथि बढ्दै गएको दबाबपछि उनले १० चैतमा कोभिड १९ को जोखिम विचार गरी ओलम्पिक स्थगित गर्ने निर्णय हुन सक्ने बताएका हुन् ।

उनले आइओसीमा बाँकी अरु थुप्रै देशका खेल संघ र खेलाडीहरूले दबाब दिइरहेको पनि बताएका छन् । जापानका प्रधानमन्त्री सिञ्जो आवेले सर्न सक्ने भनेर बोलेपछि टोकियो ओलम्पिक पूर्व निर्धारित समयमा सुरु नहुने निश्चित भएको छ ।

क्यानडाले कुनै पनि खेलका लागि आफ्ना खेलाडी नपठाउने बताइसकेको छ । आओसी, जापान सरकार, विश्व खेल पदाधिकारीहरु, प्रशारक र प्रायोजकहरुसँग वार्ता गरेपछि यससम्बन्धी निर्णय गरिने भएको छ ।

आइओसी अध्यक्ष थोमस बकले खेलाडीहरुलाई पत्राचार गरी यो निर्णय लिन यति धेरै समय लाग्नुको कारण उल्लेख गरेका छन् । उनले पत्रमा लेखेका छन्, यो अभूतपूर्व परिस्थितिमा तपाइँहरुका मनमा अनेक प्रश्न होलान भन्ने म जान्दछु । यस्तो महत्वपूर्ण घडीमा यस्तो व्यवहार उचित छैन भन्ने पनि लागिरहेको होला ।

एथलेट २०२१को तयारी सुरु गरौं
अस्टेलियाका खेल पदाधिकारीहरुले एथलेट २०२१ को तयारी गर्न सुझाएका छन् । अस्टेलियाका ओलम्पिक पदाधिकारीहरुले टोकियोमा गर्ने भनेर तय गरिएको ओलम्पिक निर्धारित तालिका अनुसार अघि नबढ्ने भइसकेको पनि बताएका छन् ।

त्यस्तै अमेरिका लगायत अरु थुप्रै देशले यसलाई स्थगित गर्न माग गरिरहेका छन् तर आइओसी अहिलेसम्म के गर्ने भन्नेबारे स्पष्ट भइसकेको छैन ।

यही कारणले अमेरिकी खेलाडीहरुलाई २०२१ को ओलम्पिक गेम तयारी गर्न भनेका हौं । उनीहरुले कोरोना भाइरसका कारण देश विदेशमा परिवर्तित परिस्थितिमा अस्टेलियाको टिम एकत्रित हुन सक्दैनन् । अन्तर्राष्टिय ओलमिपक कमिटि (आइओसी) ले खेल स्थगित गर्ने कि नगर्ने भनेर चार हप्ता आवश्यक नभएका पनि बताए

-एजेन्सी

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *